264_dav1.jpg

TADY NEZISKOVKY – VÍTEJTE! – v Hlinsku už potřinácté

pondělí, 8. října 2018

Ve čtvrtek 4. října proběhl v Hlinsku již třináctý ročník akce Tady neziskovky – vítejte! Organizace působící na Hlinecku se opět po roce sešly na jednom místě, aby představily svoji činnost.

[ Celý článek ]


263_29.jpg

Kostel, náměstí, Maniak nebo Psychomat:TDZ v Havlíčkově Brodě

čtvrtek, 4. října 2018

Havlíčkobrodské středisko FOKUSU Vysočina už několik let pravidelně na podzim vychází během Týdnů pro duševní zdraví (TDZ) na havlíčkobrodské náměstí.  To samé se nám povedlo i letos – a znovu doplněno hodně zajímavým hudebním programem. Nově jsme však do našich Týdnů pro duševní zdraví zakomponovali Kostel sv. Kateřiny, který se nám na několik dní stal zázemím i středobodem našich aktivit.

 

[ Celý článek ]


262_02.jpg

Dar z nebes byl darem pro FOKUS

čtvrtek, 27. září 2018

V pátek 14. září se v Multifunkčním centru v Hlinsku v rámci našeho programu Týdnů pro duševní zdraví představila herečka Gabriela Filippi se svým Léčivým divadlem. Její představení Dar z nebes bylo také darem pro FOKUS Vysočina, z.ú. Gabriela Filippi totiž věnovala organizaci část peněz z vybraného vstupného.

[ Celý článek ]


261_img_4115.jpg

Beseda s Michalem Jančaříkem

čtvrtek, 20. září 2018

V úterý 18. září  v rámci Týdnů pro duševní zdraví pořádalo středisko Chotěboř v sále ZUŠ besedu pro veřejnost se známým moderátorem Michalem Jančaříkem, který zavítal do Chotěboře poprvé. Besedu navštívilo více jak 60 lidí.  Pan Jančařík otevřeně mluvil o tom, jak nemoc změnila život jemu i jeho blízkým, i o svém návratu na obrazovku: „Bylo pro mne hodně motivující vědět, že televize se mnou počítá a že se mého návratu na televizní obrazovku nebáli. Možnost seberealizace a pocit, že jsem stále užitečný a zvládnu zajistit rodinu, je pro mne velmi důležitý“, řekl.

Toltécké motto:„Štěstí spočívá v trpělivosti“, ho v náročné situaci nejvíce posiluje, řekl na závěr besedy.

Pro zájemce proběhla také autogramiáda.

[ Celý článek ]


260_expodom-logo.jpg

Týdny pro duševní zdraví budou v suchu. Díky novému párty stanu

pondělí, 17. září 2018

Každý rok FOKUS Vysočina vyráží během Týdnů pro duševní zdraví do ulic měst a na náměstí, kde prezentuje svoje služby a aktivity veřejnosti. Do akce se zapojí všechna naše čtyřy střediska. A všechna mohou nově využít nový párty stan, který nás ochrání před rozmary počasí a poskytne nám důležité zázemí.

[ Celý článek ]


259_img_4091.jpg

TDZ jedou. V Chotěboři četla své básně Svatoslava Klementová

pátek, 14. září 2018

Týdny pro duševní zdraví (TDZ) jsou celorepublikovou destigmatizační akcí, ke které se středisko FOKUSU Vysočina v Chotěboři pravidelně připojuje od roku 2004. Letos jsme je zahájili ve čtvrtek 13. září autorským čtením básní Svatoslavy Klementové.

[ Celý článek ]


258_dsc_0108.jpg

Pod sjezdovkou v Hlinsku se hrál petanque. Týdny pro duševní zdraví v Pardubickém kraji byly zahájeny

čtvrtek, 6. září 2018

V úterý 4. září proběhl pod hlineckou sjezdovkou turnaj v pétanque na podporu duševního zdraví. Organizace, které v Pardubickém kraje pracují s lidmi s duševním onemocněním, se na tomto přátelském setkání sešly již podruhé. Premiéru v loňském roce zorganizovala Péče o duševní zdraví Pardubice a letos si turnaj vzal na starost FOKUS Vysočina,z.ú..

[ Celý článek ]


257_3.jpg

Festival duševního zdraví se povedl. Tím ale naše TDZ zdaleka nekončí

úterý, 4. září 2018

První školní den v Pelhřimově rozhodně nebyl nuda. FOKUS Vysočina obsadil zdejší Masarykovo náměstí se svým Festivalem duševního zdraví, který nesl letos téma Poprvé. A akce, připravená v rámci Týdnu pro duševní zdraví, se rozhodně povedla. Program se spoustou hudby, rozhovorů a workshopů, přilákal návštěvníky všech generací. Od malých dětí, přes teenagery až po seniory.

[ Celý článek ]


256_festival_dusevnicho_zdravi-tisk2.jpg

Brzy vypuknou Týdny pro duševní zdraví. A věřte, že je na co se těšit!

čtvrtek, 23. srpna 2018

Již brzy vypuknou tradiční Týdny pro duševní zdraví. A FOKUS Vysočina se k těmto destigmatizačním akcím každoročně připojuje se svým dílem. A věřte, že letos se máme opravdu na co těšit. Naše střediska si pro vás připravila zajímavý program, ve kterém nebudou chybět hvězdní hosté.

[ Celý článek ]


255_logo_mz.jpg

1. srpna otevíráme Centrum duševního zdraví

pondělí, 30. července 2018

Jedno z pěti pilotních Center duševního zdraví se na začátku srpna otevře v Havlíčkově Brodě. Společný tým zaměstnanců FOKUSU Vysočina, z.ú. a zdravotnických pracovníků Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod během osmnácti měsíců poskytne péči minimálně 135 lidem s duševním onemocněním a jejich blízkým.

[ Celý článek ]

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

 

facebook
 

 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2018 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK