1388_bludiste_barva.jpg

Hledáme kolegu/kolegyni do Sociálně terapeutické dílny Bludiště

úterý, 17. května 2022

FOKUS Vysočina z.ú., středisko Chotěboř hledá pracovníka/pracovnici v sociálních službách do Sociálně terapeutické dílny Bludiště

[ Celý článek ]


1386__mg_8601.jpg

Historicky první křesadlo pro Humpolecko a Světelsko získali manželé Klofáčovi

pátek, 13. května 2022

Bohunka a děda. Tak manželům Klofáčovým často říkají klienti Domova Jeřabina, chráněné bydlení Humpolec, kam docházejí jako dobrovolníci. Za jejich dlouhodobou činnost ve prospěch druhých si nyní odnesli cenu Křesadlo, kterou Dobrovolnické centrum FOKUS Vysočina v regionu Humpolec a Světlá nad Sázavou předávalo pod záštitou organizace HESTIA vůbec poprvé.

 

[ Celý článek ]


1384_30_let_fokusu_-_kopie.png

FOKUS Vysočina, z.ú. slaví 30 let

pátek, 29. dubna 2022
FOKUS Vysočina slaví 30 let a při té příležitosti pořádá konferenci plnou přednášek a workshopů. Zajímá vás, jakou roli v naší péči hraje dobrovolnictví, svépomoc a další neformální aktivity? Jak to vidí lidé se zkušeností s duševním onemocněním? Přijďte za námi 25. května do Humpolce do centra Mikádo.

 

[ Celý článek ]


Hledáme kolegu/kolegyni na pozici pracovní konzultant do týmu podpory v zaměstnávání v Pelhřimově

pondělí, 25. dubna 2022

Do týmu podpory v zaměstnávání v Pelhřimově hledáme pracovního konzultanta, který by se s námi podílel na poskytování a rozvoji sociální služby pro lidi s duševním onemocněním. Naše služby vytváříme dle současných trendů a aktivně se podílíme na změně systému péče o duševní zdraví v ČR.

 

[ Celý článek ]


1382_logo_dc.png

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici koordinátor dobrovolnického centra pro region Hlinsko

pátek, 8. dubna 2022

Chcete v práci dělat radost druhým a zároveň pomáhat lidem kolem sebe? Zajímá Vás dobrovolnictví? Možná je to práce pro Vás!

[ Celý článek ]


1379_img_20220301_091504.jpg

Dobrovolnické centrum se podílí na pomoci pro Ukrajinu

pondělí, 28. února 2022

Dobrovolnické centrum v regionu Humpolec a Světlá nad Sázavou se zapojuje do pomoci lidem, kteří prchají z válkou zasažené Ukrajiny. „Nepodnikáme však žádné kroky samostatně, vše je v součinnosti s městem Humpolec,“ uvádí Ludmila Nenadálová, koordinátorka dobrovolnického centra a zároveň vedoucí dobrovolnictví. „Aby mohla být pomoc efektivní a správná, musí být také koordinovaná,“ podotýká.

[ Celý článek ]


1374_4.jpg

Financování Center duševního zdraví je v ohrožení

neděle, 27. února 2022

V rámci rozpočtových škrtů a pravděpodobně i nedostatečné komunikace ohledně zajištění financí na základní provoz Center duševního zdraví byl předložen návrh na zrušení dotačního titulu pro provoz sociálních částí CDZ na rok 2022. Jelikož by toto opatření mohlo mít dopad na zajištění chodu CDZ a především pro ty, která nemají žádnou jinou možnost financování. Aliance center duševního zdraví vnímá celou věc především jako komunikační problém v důsledku výměny Vlády ČR. Má snahu o nápravu a proto upozornila na situaci tiskovou zprávou.

[ Celý článek ]


1373__mg_5669.jpg

Propojujeme sociální a zdravotní služby, zájem klientů roste

středa, 23. února 2022

FOKUS Vysočina je jednou z organizací, která začátkem tohoto roku podepsala Dohodu o spolupráci s Psychiatrickou nemocnicí Jihlava. Ta je přínosná nejen pro pracovníky, ale především pro pacienty. Ti totiž naváží kontakt s komunitním týmem již během hospitalizace a domů odchází s pocitem, že mají nějakého průvodce a nebudou na své onemocnění sami.

[ Celý článek ]


Otevřený dopis ředitelky FOKUSu Vysočina Ministerstvu zdravotnictví ČR

středa, 16. února 2022

Dne 14. února 2022 ředitelka FOKUSu Vysočina zaslala otevřený dopis Výkonnému výboru a Odborné radě Reformy péče o duševní zdraví. V dopise informuje o situaci v terénu ohledně zaměstnávání terénních sester a jejich financování a žádá o diskusi mezi poskytovateli, vedením Reformy a zdravotními pojišťovnami. Snahou je zvýšení dostupnosti terénní zdravotní péče pro lidi s duševním onemocněním i v regionech, kde doposud nejsou centra duševního zdraví.

K otevřenému dopisu se připojila řada poskytovatelů komunitní péče.

Znění otevřeného dopisu je k dispozici dále v textu.

[ Celý článek ]


1371_dsc_3636.jpg

Rodinný poklad: Letošní držitelkou Křesadla se stala Eva Jandová

neděle, 30. ledna 2022

Obětavá, empatická a dobrosrdečná, zkrátka žena se srdcem na správném místě. Taková je Eva Jandová, letošní držitelka ceny Křesadlo pro region Pelhřimov.

[ Celý článek ]

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

facebook
 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2022 FOKUS Vysočina | Administrace | Cookies

Web: Crespo | Design: TNK