středa, 19. července 2017

Komunitní tým do terénuCílem projektu bylo rozšírení vozového parku FOKUSu Vysocina ve stredisku Pelhrimov, a to za úcelem zvýšení efektivity poskytování terénní formy sociální služby Sociální rehabilitace pro klienty s duševním onemocnením. Projekt podporil Kraj Vysocina z Fondu Vysociny.

Dostupnejší terapie v Bludišti - Zámerem projektu bylo zajistit pro klienty Denního stacionáre možnost fyzioterapie a cannisterapie prímo v choteborském stredisku FOKUSu Vysocina. Díky príspevku Kraje Vysocina v rámci programu na Celorocní sportovní a volnocasové aktivity pro handicapované 2016 byla tato terapie pro naše klienty po dobu projektu dostupnejší.

Chránená dílna Cukrárna Ludmilka V rámci Chránených dílen FOKUS Vysocina vznikla ve stredisku Hlinsko Cukrárna Ludmilka se sedmi chránenými pracovními místy pro osoby se zdravotním hendikepem a dlouhodobe nezamestnané. Cílem bylo podporit predevším jejich samostatnost a sebeduveru. Projekt podporila Nadace CEZ, a také již dvakrát Pardubický kraj ze svého grantového programu na podporu sociálního podnikání.

Nový kabát pro vzdelávání - Projekt na rekonstrukci místnosti na stredisku v Pelhrimove podporil nadacní fond Avast. Díky jeho podpore mají nyní na stredisku novou výukovou místnost pro klienty, která však muže napríklad sloužit i jako místo pro jejich setkávání s rodinnými príslušníky. Dále místnost slouží pro setkávání a vzdelávání dobrovolníku pelhrimovského Dobrovolnického centra FOKUSu Vysocina.

Kurz CARe: zotavení pro duševne nemocné - V rámci Zamestnaneckého grantu spolecnosti KPMG dostali sociální pracovníci FOKUS Vysocina, z.ú. možnost vzdelávat se prostrednictvím kurzu v oblasti metody CARe. Jde o speciální metodu práce s duševne nemocnými, která se snaží predevším o jejich zotavení (recovery) a následné bezproblémové zaclenení do spolecnosti a bežného života.Celý koncept je postaven na spolupráci sociálních pracovníku, zdravotních sester, peer konzultantu a psychiatra. Za podporu spolecnosti KPMG jsme velmi vdecní a dekujeme. 

 

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

facebook
 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2021 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK