Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty v roce 2019

Projekty v roce 2019Logo EU Logo Ministerstva zdravotnictví ČR

Centrum duševního zdraví Havlíčkův Brod

Projekt pilotního provozu Centra duševního zdraví v Havlíčkově Brodě byl realizován s finanční podporou EU v rámci Operačního programu Zaměstnanost financovaného z Evropského sociálního fondu a dále z rozpočtu Ministerstva zdravotnictví.

Cílem projektu byl osmnácti měsíční zkušební provoz CDZ HB. Během této doby dokázal pilotní provoz funkčnost propojení zdravotní a sociální péče v komunitě  a jeho potřebnost jako nezbytného článku celého procesu reformy psychiatrie v České republice. Dále se pilotní provoz snažil pomoci nastavit pravidla a principy fungování pro další nová CDZ. 

Po ukončení pilotního projektu funguje Centrum duševního zdraví Havlíčkův Brod dál.

Pelhřimovský FOKUS v pohybu

Pelhřimovský FOKUS v pohybu - Dlouholetou snahou pracovníků v přímé péči je pracovat s klienty převážně v terénu. Díky podpoře grantového programu Fondu Vysočina, který je realizován pod záštitou Kraje Vysočina využívají pracovníci FOKUSu Vysočina v Pelhřimově od července roku  2019 nový vůz, který jim umožňuje být neustále v pohybu. Za podporu Kraji Vysočina - Fondu Vysočina velmi děkujeme. 

Kuchyň pro FOKUS

Kuchyň pro FOKUS - Prostřednictvím podpory Pardubického kraje a jeho grantového řízení: Podpora materiálního zabezpečení sociálních služeb jsme v roce 2019 zrekonstruovali kuchyň v hlineckém středisku sociálních služeb FOKUSu Vysočina. Novou kuchyní se nejen zlepšilo zázemí pro pracovníky i klienty služby, ale zároveň se rozšířilo spektrum aktivit pro klienty. Pracovníci s klienty pravidelně trénují nácvik běžných denních aktivit, kde se klienti učí co nejvyšší samostatnosti a pracují tak na vyšší kvalitě svého života. Za podporu Pardubickému kraji velice děkujeme. 

Možnost natáčet vlastní videa

Možnost natáčet vlastní videa - Již po druhé podpořila darem naše aktivity společnost - internetový eshop Alza.cz Nejprve jsme obdrželi velice kvalitní fotoaparát, kterým dokumentujeme každou aktivitu, kterou sami realizujeme pro veřejnost nebo které se účastníme. Abychom však mohli vytvářet i krátké zvukové a video záznamy o naší činnosti a aktivitách, dostali jsme k fotoaparátu ještě nový profesionální stativ a mikrofon. Za podporu Alza.cz srdečně děkujeme.