pondělí, 5. prosince 2016

Hned několik zajímavých akcí si v rámci letošních Týdnů pro duševní zdraví (TDZ) pro návštěvníky připravila naše jednotlivá střediska.

V Hlinsku jsme opět vsadili na osvědčený koncert, který se ovšem letos konal ve zdejším multifunkčním centru. Vystoupili na něm například žáci kytarového oddělení ZUŠ Hlinsko, J.Němec & hosté a TRIO JAM.

Pelhřimově byl celý blok akcí slavnostně zahájen na tradičním bowlingovém turnaji. Během září pak bylo připraveno třeba Sportovní odpoledne, Tvořivé dílny pro veřejnost, pohádkové divadelní představení pro děti i prodej výrobků našich chráněných dílen. Vrcholem ale jistě byla událost na Masarykově náměstí s názvem Stejný svět – jiný rozměr. Tady se mohli příchozí dozvědět hodně informací o duševním onemocnění a  mohli se díky unikátnímu simulátoru vcítit do kůže duševně nemocných.

Běžecký závod na deset kilometrů v Havlíčkově Borové byl, jak už se stalo zvykem, startovací akcí „chotěbořského“ programu TDZ. Krásně jsme si zasportovali a díky pořadatelům se podařilo získat také zajímavý výtěžek z akce, který byl použit na dovybavení naší odpočinkové místnosti. Týdny pro duševní zdraví jsme paradoxně až poté slavnostně zahájili na městském úřadě, středoškolákům jsme promítli vynikající film Nedotknutelní a zlatým hřebem programu byla soutěž Star Dance. Čtvrtý ročník této akce pro zdravotně handicapované v chotěbořské sokolovně opět přilákal desítky soutěžících i více než stovku diváků.

Havlíčkobrodské středisko FOKUSu již podruhé vsadilo na otevřenou akci I maličkost (tě) zachrání na Havlíčkově náměstí, která byla středobodem celého programu. Za krásného počasí a účasti stovek diváků se na pódiu vystřídalo mnoho zajímavých hostů i hudebních kapel včetně Xaviera Baumaxy.  Na akci dorazil také hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Ani letos jsme ve spolupráci s havlíčkobrodskými Sociálními službami a SeniorPointem nevynechali akci Na vlastní kůži, kde si mou žáci základní a středních škol vyzkoušet, jaké to je žít v handicapovaném těle. Nakonec se v sále psychiatrické nemocnice uskutečnilo také divadelní představní pro pacienty i veřejnost Ze života.

V rámci TDZ navíc napříč středisky probíhaly také přednášky a besedy na školách.

Letošním tématem Světového dne duševního zdraví byla První psychosociální a psychiatrická pomoc. Během všech akcí jsme se pomocí speciálních kartiček snažili o informační kampaň, která by i laikovi dokázala osvětlit, v čem ona pomoc spočívá..a že První pomoc není jen péčí o tělesnou schránku…snad se nám to alespoň částečně podařilo.

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

facebook
 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2022 FOKUS Vysočina | Administrace | Cookies

Web: Crespo | Design: TNK