pondělí, 5. prosince 2016

Hned nekolik zajímavých akcí si v rámci letošních Týdnu pro duševní zdraví (TDZ) pro návštevníky pripravila naše jednotlivá strediska.

V Hlinsku jsme opet vsadili na osvedcený koncert, který se ovšem letos konal ve zdejším multifunkcním centru. Vystoupili na nem napríklad žáci kytarového oddelení ZUŠ Hlinsko, J.Nemec & hosté a TRIO JAM.

Pelhrimove byl celý blok akcí slavnostne zahájen na tradicním bowlingovém turnaji. Behem zárí pak bylo pripraveno treba Sportovní odpoledne, Tvorivé dílny pro verejnost, pohádkové divadelní predstavení pro deti i prodej výrobku našich chránených dílen. Vrcholem ale jiste byla událost na Masarykove námestí s názvem Stejný svet – jiný rozmer. Tady se mohli príchozí dozvedet hodne informací o duševním onemocnení a  mohli se díky unikátnímu simulátoru vcítit do kuže duševne nemocných.

Bežecký závod na deset kilometru v Havlíckove Borové byl, jak už se stalo zvykem, startovací akcí „choteborského“ programu TDZ. Krásne jsme si zasportovali a díky poradatelum se podarilo získat také zajímavý výtežek z akce, který byl použit na dovybavení naší odpocinkové místnosti. Týdny pro duševní zdraví jsme paradoxne až poté slavnostne zahájili na mestském úrade, stredoškolákum jsme promítli vynikající film Nedotknutelní a zlatým hrebem programu byla soutež Star Dance. Ctvrtý rocník této akce pro zdravotne handicapované v choteborské sokolovne opet prilákal desítky soutežících i více než stovku diváku.

Havlíckobrodské stredisko FOKUSu již podruhé vsadilo na otevrenou akci I malickost (te) zachrání na Havlíckove námestí, která byla stredobodem celého programu. Za krásného pocasí a úcasti stovek diváku se na pódiu vystrídalo mnoho zajímavých hostu i hudebních kapel vcetne Xaviera Baumaxy.  Na akci dorazil také hejtman Kraje Vysocina Jirí Behounek a ministr zdravotnictví Svatopluk Nemecek. Ani letos jsme ve spolupráci s havlíckobrodskými Sociálními službami a SeniorPointem nevynechali akci Na vlastní kuži, kde si mou žáci základní a stredních škol vyzkoušet, jaké to je žít v handicapovaném tele. Nakonec se v sále psychiatrické nemocnice uskutecnilo také divadelní predstavní pro pacienty i verejnost Ze života.

V rámci TDZ navíc napríc stredisky probíhaly také prednášky a besedy na školách.

Letošním tématem Svetového dne duševního zdraví byla První psychosociální a psychiatrická pomoc. Behem všech akcí jsme se pomocí speciálních karticek snažili o informacní kampan, která by i laikovi dokázala osvetlit, v cem ona pomoc spocívá..a že První pomoc není jen pécí o telesnou schránku…snad se nám to alespon cástecne podarilo.

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

facebook
 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2021 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK