Přispějte věcným darem

Darujte materiál pro chráněné šicí dílny, vybavení pro komunitní chráněné bydlení, výpočetní techniku pro výuku klientů, vybavení do chráněných bytů a komunitních místností pro setkávání klientů.

Zapojte se jako dobrovolníci

Staňte se individuálním nebo firemním dobrovolníkem ve FOKUSU Vysočina nebo jiných organizacích - a to prostřednictvím Dobrovolnických center Fokus Vysočina.

Kontakt:
Michal Endrle
5. května 356, 580 01 Havlíčkův Brod
dobrovolnicka.centra@fokusvysocina.cz
+420 770 177 425

Kupte si výrobky nebo služby z našich chráněných dílen

Výrobky si můžete zakoupit buď osobně na některé z prodejních výstav (sledujte v Aktualitách nebo na našem Facebooku), nebo přímo na místě v našich dílnách. Výrobky si také už během roku 2015 budete moci objednat i na našem e-shopu. Firmám a jednotlivcům můžeme na zakázku nabídnout také zahradnické práce, úklid uhlí, sněhu, pomocné zednické práce, opalo vání oken, malování bytu, stěhování, výroba reklamních či upomínkových předmětů, vypalování a malování dekorativní keramiky, výpal zhotovené keramiky v keramické peci, šití a opravy textilií, praní prádla, kompletace výrobků apod. Viz také Náhradní plnění.

Staňte se naším firemním partnerem, sponzorem nebo poradcem

Můžete se stát partnery některého z našich programů či projektů, jehož realizaci finančně či jinak podpoříte. Uvítáme také Vaše know-how v oblastech managementu, PR a komunikace, fundraisingu, strategického plánování, finančního řízení, práva, IT.

Zaměstnejte naše klienty

Zaměstnavatelům nabízíme spolupráci s naším týmem podpory v zaměstnávání.

Zapůjčete nám prostory či vybavení 

Využijeme je za účelem pořádání společenských nebo vzdělávacích akcí.

Přispějte darem z povinného odvodu při pořádání tombol v rámci plesů

Povinnost odvést částku ve výši 6% z výtěžku tomboly vyplývá z ustanovení zákona č. 202/1990 Sb. o loteriích a jiných podobných hrách. Pořadatel se sám může rozhodnout, na jaký charitativní projekt částku poukáže. Za každý dar je možné obdržet potvrzení pro odpočet daňového základu. Fokus nabízí dárcům i podporu propagace plesů.

 

Náhradní plnění

  • Zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. ukládá zaměstnavateli (včetně státních institucí) s více než 25 zaměstnanci povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením, přičemž povinný podíl těchto osob na celkovém počtu zaměstnanců je stanoven ve výši 4 %.
  • Za nesplnění této povinnosti je zaměstnavatel povinen odvést do státního rozpočtu za každou osobu se zdravotním postižením, kterou by měl zaměstnávat, ročně 2,5 násobek průměrné mzdy.
  • V případě, že sami nezaměstnáváte potřebný počet zaměstnanců se zdravotním postižením, můžete tuto povinnost splnit odebráním výrobků nebo služeb od organizací zaměstnávajících více než 50 zaměstnanců se zdravotním postižením.

Více informací o tématu náhradního plnění včetně změn, které přinesla novela zákona o zaměstnanosti, a  způsobu výpočtu náhradního plnění naleznete v dokumentu nahradni_plneni_info.doc nebo náhradní plnění způsob výpočtu a zákon o zaměstnanosti.

 

Nezapomeňte také uplatnit odpis daru z daní

Dar vyšší než 1 000 Kč pro jednotlivce a živnostníky nebo 2 000 Kč pro právnické osoby je odečitatelný ze základu pro výpočet daně z příjmů. Po obdržení Vašeho příspěvku Vám zašleme Potvrzení o daru pro finanční úřad.

 

Jakékoliv dotazy Vám ráda zodpoví Karolína Brožová  (karolina.brozova@fokusvysocina.cz725 893 478)

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

 

facebook
 

 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2021 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK