Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > David Konečný pomáhá tam, kde je potřeba

David Konečný pomáhá tam, kde je potřebastředa, 31. ledna 2024

Pomoc všeho druhu. Tak by se dala stručně vystihnout dobrovolnická činnost letošního držitele ceny Křesadlo 2023 Davida Konečného.

V loňském roce pomáhal ve třech organizacích – Nemocnice Pelhřimov, Rodinné centrum Krteček a FOKUS Vysočina.

„David kontaktoval dobrovolnické centrum po propuštění z léčby na protialkoholním oddělení. Kromě jiných se zapojil i do chodu našeho Recovery klubu. Vždy byl pracovitý, ochotný pomoci se vším, co bylo třeba ať už to byly úpravy prostoru nebo skládání nábytku. V rámci programu v obchůdku SPOLU, ale třeba i vedl výrobu lapačů snů. Navíc stojí i u zrodu skupiny ZÁVISLOSTI, kde dává pravidelně lidem prostor se scházet nad tématem jejich boje se závislostí, poskytuje informační a konzultační služby lidem, kteří váhají, zda nastoupit do léčby,“ napsala v nominaci Marie Magdalena Houšková, která je komunitním pracovníkem právě v Recovery klubu v Pelhřimově.

Křesadlo, které se každoročně uděluje pod záštitou organizace Hestia a za finanční podpory města Pelhřimov, je cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci nebo naopak – cena pro neobyčejné lidi, kteří dělají obyčejné věci. Dobrovolnická centra FOKUSu Vysočina ji začala předávat v roce 2002, aby podpořila své dobrovolníky a zviditelnila dobrovolnictví jako takové. Náhodný není ani motiv křesadla – dobrovolníci jsou těmi, kteří pomáhají vykřesat jiskry lidství.

V Pelhřimově se Křesadlo uděluje v rámci předávání cen města Pelhřimov.

Gratulujeme všem oceněným a ostatním dobrovolníkům, kteří byli nominováni. Samotná výhra neznamená tolik, jako to, co všichni dobrovolníci bez nároku na finanční odměnu a ve svém volném čase dělají pro ostatní. 

David Konečný pomáhá tam, kde je potřeba
David Konečný pomáhá tam, kde je potřeba
David Konečný pomáhá tam, kde je potřeba