Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rozdali jsme křesadla za rok 2023

Rozdali jsme křesadla za rok 2023David Konečný pomáhá tam, kde je potřeba

I v letošním roce jsme poděkovali našim dobrovolníkům za jejich činnost a předali jsme pod záštitou organizace HESTIA Křesadla. A i letos se ukázalo, že v dobrovolnictví neexistují věková omezení. Pomáhat se totiž dá v každém věku.

Dobrovolnické centrum region PELHŘIMOV

422128222_1313649980035851_8345899673570772321_n[3].jpg
Pomoc všeho druhu. Tak by se dala stručně vystihnout dobrovolnická činnost letošního držitele ceny Křesadlo 2023 Davida Konečného. V loňském roce pomáhal ve třech organizacích – Nemocnice Pelhřimov, Rodinné centrum Krteček a FOKUS Vysočina.
„David kontaktoval dobrovolnické centrum po propuštění z léčby na protialkoholním oddělení. Kromě jiných se zapojil i do chodu našeho Recovery klubu. Vždy byl pracovitý, ochotný pomoci se vším, co bylo třeba ať už to byly úpravy prostoru nebo skládání nábytku. V rámci programu v obchůdku SPOLU, ale třeba i vedl výrobu lapačů snů. Navíc stojí i u zrodu skupiny ZÁVISLOSTI, kde dává pravidelně lidem prostor se scházet nad tématem jejich boje se závislostí, poskytuje informační a konzultační služby lidem, kteří váhají, zda nastoupit do léčby,“ napsala v nominaci Marie Magdalena Houšková, která je komunitním pracovníkem právě v Recovery klubu v Pelhřimově.
Slavnostní udílení Křesadla bylo podpořeno z rozpočtu města Pelhřimov.

Fotogalerie ZDE.

Dobrovolnické centrum region HLINSKO

Obrázek WhatsApp, 2024-05-14 v 08.48.11_c19bc239.jpg
Letošním držitelem ceny Křesadlo za rok 2023 se stala Hana Zlámalíková, která již dvanáct let se aktivně věnuje dobrovolnické činnosti v Centru Jana XXIII. Cenu Křesadlo si převzala z rukou Krajského radního pro sociální péči a neziskový sektor Pavla Šotoly a ředitelky FOKUSu Vysočina Anny Šimonové. Ocenění obdržela za celoroční činnost při realizaci programu Centra volného času pro děti a mládež.
Během slavnostního odpoledne předal starosta Miroslav Krčil i Cenu města Hlinsko, kterou získal Martin Komárek. Ten dlouhodobě podporuje činnost spolku "Klub zotavení, z.s.", jehož cílem je začlenit osoby se zkušeností s duševním onemocněním do společnosti.
"Děkuji všem, kdo se na přípravách Křesadla podíleli, a především děkuji všem dobrovolníkům, za to, že jsou pro nás každý den inspirací a vzorem, jak šířit dobro a dělat radost druhým," řekla koordinátorka dobrovolníků v Hlinsku Kristýna Kynclová.
Slavnostní udílení Křesadla bylo podpořeno z rozpočtu města Hlinsko.

Fotogalerie ZDE.

Dobrovolnické centrum region HUMPOLEC A SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

Obrázek WhatsApp, 2024-05-21 v 15.01.27_7407431f.jpg
Třetím historickým oceněným se stala čerstvě osmnáctiletá Anna Koubková, která dochází do domova SeneCura SeniorCentrum Humpolec a navštěvuje klienty podle toho, kde je to potřeba. Zároveň v loňském roce docházela do Městské knihovny Humpolec, pomáhal při Potravinové sbírce pro organizaci Medou a na Pochodu Mezi dvěma světy pro naší organizaci.
Cenu veřejnosti pak získala trojice trenérů malých fotbalistů Humpolce, kterou nominovali rodiče starší přípravky. Ti jim chtěli takto poděkovat za dlouholetou činnost, kterou věnovali jejich dětem.
Slavnostní udílení Křesadla bylo podpořeno z rozpočtu měst Humpolec a Světlá nad Sázavou.

Fotogalerie ZDE.

Dobrovolnické centrum region HAVLÍČKŮV BROD A CHOTĚBOŘ

IMG_7437.JPG
Oceněným dobrovolníkem se stala Tereza Vodičková. Ta čtyři roky dochází za paní Romanou, která je po mozkové mrtvici. Nejprve jí pomáhala s drobnými činnostmi doma, ale postupně spolu začali chodit na procházky nebo do kavárny a staly se z nich dobré kamarádky. "Terka mimo jiné také paní Romaně dodala sílu a podporu v komunikaci, se kterou měla po mozkové příhodě problémy. Vždy jí vykouzlí úsměv na tváři a dává jí pocit bezpečí a důvěry," stojí v nominaci.
Letošní Křesadlo se konalo na terase Denního stacionáře Bludiště FOKUSu Vysočina, a to v rámci oslav výročí 20 let fungování denního stacionáře. kde se sešli nejen dobrovolníci, ale také současní i bývalí klienti této služby.
Slavnostní udílení Křesadla bylo podpořeno z rozpočtu měst Chotěboř a Havlíčkův Brod.

Fotogalerie ZDE.

Nesmíme zapomenout ani na ostatní nominované dobrovolníky ze všech našich dobrovolnických center. „Již samotná nominace je „výhrou“, jelikož je to projev toho, jak si dobrovolníků přijímající organizace váží za činnost, kterou vykonávají. Kdybychom měli více Křesadel, dali bychom je všem,“ řekla vedoucí dobrovolnictví FOKUSu Vysočina Ludmila Nenadálová.