Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tým podpory v zaměstnávání Vysočina: Podpora na cestě k práci a seberozvoji

Tým podpory v zaměstnávání Vysočina: Podpora na cestě k práci a seberozvoji



Za Týmem podpory v zaměstnávání Vysočina jsou skutečné životní příběhy. Někdo nastoupil do své první práce, někdo se po delší době vrátil zpět do pracovního procesu a jiní objevili, že dokážou zvládnout nové věci a překonat překážky. Tým podpory v zaměstnávání Vysočina spolupracuje také se zaměstnavateli, kteří se čím dál více snaží vytvářet prostředí pro lidi s různými potřebami. Díky tomu mohou klienti pracovat na místech, kde se cítí dobře a jejich práce jim dává smysl.

„Kromě poskytnutí podpory v oblasti práce a vzdělávání se snažíme také o to, aby lidé kolem nás více porozuměli životu s duševním onemocněním. Aktivitami pro veřejnost či příklady dobré praxe se pokoušíme odbourávat předsudky. V rámci spolupráce se zaměřujeme také na to, aby si každý, kdo chce, našel svou roli ve společnosti,“ řekla vedoucí Týmu podpory v zaměstnávání Vysočina Milena Nečasová.

Jak si náš tým vedl v roce 2024?

77 osob využilo naši podporu při hledání práce nebo vzdělávání

44 klientů nově nastoupilo do zaměstnání

Ke každému člověku pracovníci přistupují individuálně, z důvodu, že každý má různé potřeby, znalosti a dovednosti. Společně objevují silné stránky, které pomohou najít vhodné pracovní místo či nový směr v seberozvoji. Pracovníci poskytují podporu v rámci celého procesu, který vede k získání a udržení zaměstnání a nabízejí možnost zvýšit si kvalifikaci, například prostřednictvím rekvalifikačních kurzů. V letošním roce rekvalifikaci úspěšně ukončilo několik klientů například se zaměřením na pracovníka v sociálních službách nebo na pozici mzdový účetní. Tyto kroky jim otevírají dveře k preferovaným pracovním pozicím. Kromě nových dovedností si díky těmto kurzům zvyšují také své sebevědomí.

Více informací o Týmu podpory v zaměstnávání Vysočina najdete ZDE.