Dosud nebyl vložen obsah stránky.

244_6.jpg

Den pro dárce - díl třetí.

pondělí, 4. prosince 2017

Nové prostory Sociálně terapeutické dílny v Chotěboři prošly další „zatěžkávací“ zkouškou. Na konci listopadu zde totiž FOKUS Vysočina uspořádal, nyní už tradiční, Den pro dárce. Ten by měl být alespoň malým poděkováním všem partnerům, kteří FOKUS Vysočina v jeho činnosti podporují. A akce se (snad) povedla. 

[ Celý článek ]


243_3.jpg

V Havlíčkově Brodě otevíráme nový gastoprovoz našich chráněných dílen

čtvrtek, 30. listopadu 2017

Se začátkem prosince se v havlíčkobrodské Horní ulici otevírá nový gastroprovoz. Už prvního prosince si tak sem mohou lidé zajít na dobrý salát nebo chlebíček. A brzy v nabídce najdou třeba také palačinky, panini nebo smoothie koktejly. Nový „bar“ s rychlým občerstvením provozují Chráněné dílny Fokus Vysočina s.r.o.

[ Celý článek ]


242_dc_barva.jpg

Dobrovolníkem FOKUSu v Domově Háj

čtvrtek, 23. listopadu 2017

Naše dobrovolnické centrum v současné době rozšiřuje své služby do regionu Světlá a Ledeč nad Sázavou. Jednou z nových organizací, pro kterou budeme dobrovolnictví zajišťovat je Domov Háj. Na to, jak se zde dobrovolníci mohou zapojit a jak to v organizaci funguje, jsme se zeptali kontaktní osoby pro dobrovolníky Františka Čapka.

[ Celý článek ]


241_img_6417.jpg

Sbírku potravin pomáhá organizovat také FOKUS. Vybereme společně více než vloni?

středa, 8. listopadu 2017

Už popáté se dobrovolníci FOKUSu Vysočina zapojí do Národní potravinové sbírky. I tentokráte je budete moci v sobotu 11. listopadu vidět v havlíčkobrodském hypermarketu Albert. „Vloni jsme vybrali celkem 1173 kilogram potravin, které pak putovaly k potřebným lidem,“ konstatovala vedoucí koordinátorů dobrovolníků FOKUSu, Iveta Krčálová. Vybereme letos společně ještě více?

[ Celý článek ]


240_10.jpg

Sociálně terapeutická dílna v Chotěboři se představila veřejnosti

čtvrtek, 12. října 2017

FOKUS Vysočina, z.ú. nedávno přestěhoval svoji Sociálně terapeutickou dílnu Bludiště (STD) do nových prostor. Její klienti i zaměstnanci tak od počátku září dochází do areálu obchodní akademie v Chotěboři v ulici na Valech, kde nalezli důstojné a prostorné zázemí. V úterý 3. října pak v STD proběhl v rámci Týdnů pro duševní zdraví Den otevřených dveří.  

[ Celý článek ]


239_1.jpg

FOKUS obsadil náměstí v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově

pátek, 6. října 2017

Ne, opravdu nešlo o žádnou bojovou akci, jak by se z titulku mohlo zdát. Týdny pro duševní zdraví jsou totiž v plném proudu a v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově se FOKUS Vysočina rozhodl dostat opět o něco blíže k veřejnosti. Na náměstí obou měst jsme připravili velké akce, během kterých se veřejnost mohla seznámit nejen s činností FOKUSu, ale také s problematikou duševního onemocnění.

[ Celý článek ]


238_fokus_zaklad.jpg

Každý hlas pomáhá. Pomozte nám zajistit grant na adiktologa pro naše havlíčkobrodské středisko

středa, 4. října 2017

Projektová žádost FOKUSU Vysočina,z.ú. na zajištění adiktologa pro naše havlíčkobrodské středisko se v grantovém řízení Nadace České spořitelny dostala do nejužšího výběru! O přidělení grantu nyní rozhodne v hlasování veřejnost. Pomozte nám svými hlasy. Zabere to jen pár vteřin vašeho času. Hlasovat můžete po celý říjen.

[ Celý článek ]


237_img_5698.jpg

Akce Na vlastní kůži učí děti porozumění a empatii

čtvrtek, 14. září 2017

Už třetí ročník destigmatizační akce s přiléhavým názvem Na vlastní kůži uspořádalo nově v prostorech Sociálních služeb města Havlíčkova Brodu na Reynkově ulici hned několik organizací. A tradičně se zapojil i FOKUS Vysočina, který akci zařadil do Týdnů pro duševní zdraví.

[ Celý článek ]


236_karta.jpg

Týdny pro duševní zdraví startují. Začínáme v Havlíčkově Brodě

pondělí, 11. září 2017

Tak jako každý rok, tak i letos si každé středisko FOKUSu Vysočina připravilo pro veřejnost zajímavý program na Týdnu pro duševní zdraví. Ty letos začínají v Havlíčkově Brodě. Akce Na vlastní kůži je určena pro děti základních škol, den poté vystoupíme na Havlíčkově náměstí.

[ Celý článek ]


235_bludiste_barva.jpg

Sociálně terapeutická dílna funguje od září v nových prostorech

pátek, 8. září 2017

Se začátkem nového školního roku doznala výrazných změn také služba Sociálně terapeutické dílny našeho chotěbořského střediska. Od 1. 9. ji poskytujeme v nových prostorách Na Valech 290 Chotěboř od pondělí do pátku, vždy od 8 do 14 hodin.

[ Celý článek ]

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

 

facebook
 

 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2017 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK