247_bludiste_barva.jpg

Potěšilo nás poděkování službě Osobní asistence

úterý, 6. března 2018

Vzkaz, který nám udělal velkou radost, v nedávných dnech dorazil do našeho chotěbořského střediska. Právě tady v komplexu Bludiště provozujeme také službu Osobní asistence. Jak je ze vzkazu - který nám doručila rodina jedné z klientek – vidět, tato služba má velký smysl. Posuďte sami…

[ Celý článek ]


246_img_2921.jpg

V Pelhřimově byla předána cena Křesadlo

středa, 7. února 2018

Už 27. ledna proběhlo v Kulturním domě Máj předání ceny Křesadlo 2017 – „ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Ocenění pro dobrovolníky, kteří věnují svůj volný čas jiným lidem, se předávalo již tradičně v rámci slavnostního večera předání Cen města Pelhřimova.

[ Celý článek ]


245_dscf1418.jpg

Našla jsem tu svoji rodinu

úterý, 23. ledna 2018

Helena tak trochu už patří k inventáři Krámku Čistá duše, který dosud známe jako Občerstvení Pod Lipami. Je tu totiž prakticky od jeho otevření v roce 2012.  A obchůdek ležící v areálu havlíčkobrodské psychiatrické nemocnice ji přirostl k srdci. Jak je vidět, práce v našich chráněných dílnách má smysl.

[ Celý článek ]


244_6.jpg

Den pro dárce - díl třetí.

pondělí, 4. prosince 2017

Nové prostory Sociálně terapeutické dílny v Chotěboři prošly další „zatěžkávací“ zkouškou. Na konci listopadu zde totiž FOKUS Vysočina uspořádal, nyní už tradiční, Den pro dárce. Ten by měl být alespoň malým poděkováním všem partnerům, kteří FOKUS Vysočina v jeho činnosti podporují. A akce se (snad) povedla. 

[ Celý článek ]


243_3.jpg

V Havlíčkově Brodě otevíráme nový gastoprovoz našich chráněných dílen

čtvrtek, 30. listopadu 2017

Se začátkem prosince se v havlíčkobrodské Horní ulici otevírá nový gastroprovoz. Už prvního prosince si tak sem mohou lidé zajít na dobrý salát nebo chlebíček. A brzy v nabídce najdou třeba také palačinky, panini nebo smoothie koktejly. Nový „bar“ s rychlým občerstvením provozují Chráněné dílny Fokus Vysočina s.r.o.

[ Celý článek ]


242_dc_barva.jpg

Dobrovolníkem FOKUSu v Domově Háj

čtvrtek, 23. listopadu 2017

Naše dobrovolnické centrum v současné době rozšiřuje své služby do regionu Světlá a Ledeč nad Sázavou. Jednou z nových organizací, pro kterou budeme dobrovolnictví zajišťovat je Domov Háj. Na to, jak se zde dobrovolníci mohou zapojit a jak to v organizaci funguje, jsme se zeptali kontaktní osoby pro dobrovolníky Františka Čapka.

[ Celý článek ]


241_img_6417.jpg

Sbírku potravin pomáhá organizovat také FOKUS. Vybereme společně více než vloni?

středa, 8. listopadu 2017

Už popáté se dobrovolníci FOKUSu Vysočina zapojí do Národní potravinové sbírky. I tentokráte je budete moci v sobotu 11. listopadu vidět v havlíčkobrodském hypermarketu Albert. „Vloni jsme vybrali celkem 1173 kilogram potravin, které pak putovaly k potřebným lidem,“ konstatovala vedoucí koordinátorů dobrovolníků FOKUSu, Iveta Krčálová. Vybereme letos společně ještě více?

[ Celý článek ]


240_10.jpg

Sociálně terapeutická dílna v Chotěboři se představila veřejnosti

čtvrtek, 12. října 2017

FOKUS Vysočina, z.ú. nedávno přestěhoval svoji Sociálně terapeutickou dílnu Bludiště (STD) do nových prostor. Její klienti i zaměstnanci tak od počátku září dochází do areálu obchodní akademie v Chotěboři v ulici na Valech, kde nalezli důstojné a prostorné zázemí. V úterý 3. října pak v STD proběhl v rámci Týdnů pro duševní zdraví Den otevřených dveří.  

[ Celý článek ]


239_1.jpg

FOKUS obsadil náměstí v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově

pátek, 6. října 2017

Ne, opravdu nešlo o žádnou bojovou akci, jak by se z titulku mohlo zdát. Týdny pro duševní zdraví jsou totiž v plném proudu a v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově se FOKUS Vysočina rozhodl dostat opět o něco blíže k veřejnosti. Na náměstí obou měst jsme připravili velké akce, během kterých se veřejnost mohla seznámit nejen s činností FOKUSu, ale také s problematikou duševního onemocnění.

[ Celý článek ]


238_fokus_zaklad.jpg

Každý hlas pomáhá. Pomozte nám zajistit grant na adiktologa pro naše havlíčkobrodské středisko

středa, 4. října 2017

Projektová žádost FOKUSU Vysočina,z.ú. na zajištění adiktologa pro naše havlíčkobrodské středisko se v grantovém řízení Nadace České spořitelny dostala do nejužšího výběru! O přidělení grantu nyní rozhodne v hlasování veřejnost. Pomozte nám svými hlasy. Zabere to jen pár vteřin vašeho času. Hlasovat můžete po celý říjen.

[ Celý článek ]

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

 

facebook
 

 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2018 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK