278_dc_barva.jpg

Hledáme koordinátora/ku dobrovolníků pro region Humpolec a Světlá nad Sázavou

pátek, 8. března 2019

Chcete pomáhat druhým? Mít dobrý pocit ze své práce a vědět, že má smysl? Přidejte se do našeho týmu a pomáhejte druhým pomáhat. Hledáme totiž koordinátora nebo koordinátorku dobrovolníků..

[ Celý článek ]


277_logo_cdzhb_mail_vetsi.jpg

Příběh naší peer konzultantky: dávám lidem to, co jsem sama kdysi přijala

pondělí, 18. února 2019

V Centru duševního zdraví v Havlíčkově Brodě, které FOKUS Vysočina provozuje společně s havlíčkobrodskou psychiatrickou nemocnicí, pracuje také peer konzultantka Hanka. V jejím životním příběhu se možná může najít spousta z nás.

[ Celý článek ]


276_kresadlo_foto1.jpg

Křesadlo v Pelhřimově získá Marta Machová

pondělí, 21. ledna 2019

16. ledna zasedla komise, která hlasovala o udělení ceny Křesadlo. Vítězem se stala dlouholetá dobrovolnice Marta Machová, kterou nominoval Domov pro seniory v Pelhřimově. „Paní Machová chodí do našeho domova od jeho vzniku v roce 2009. S klienty tráví volný čas, povídá si s nimi, předčítá oblíbené časopisy nebo knihy, doprovází při procházkách klienty na vozíku, navíc hraje na klávesy při mši. Paní Machová je mezi klienty díky svému trpělivému jednání a umění naslouchat velmi oblíbená,“ říká Lucie Vítů, sociální pracovnice v Domově pro seniory.

[ Celý článek ]


275_kresadlo_foto1.jpg

Cena Křesadlo se v Pelhřimově bude předávat už v lednu

čtvrtek, 10. ledna 2019

Cenu Křesadlo udělují dobrovolnická centra v České republice dobrovolníkům za jejich dlouhodobou práci ve prospěch druhých. Jde o symbolické poděkování lidem, kteří zdarma svůj volný čas věnují obecně prospěšným činnostem. V Pelhřimově se bude vítěz vybírat již zanedlouho.

[ Celý článek ]


274_fokus_vysocina_pf_2019-el.jpg

PF 2019

čtvrtek, 27. prosince 2018

Přátelé. Co nejlepší vstup do roku 2019, v něm vše dobré a mnoho duševní pohody přeje celý FOKUS Vysočina.

[ Celý článek ]


273_fokus_zaklad.jpg

Vyjádření: lidé s duševním onemocněním mají stejná práva i odpovědnost.

čtvrtek, 20. prosince 2018

V nedávných týdnech a měsících jsme mohli velmi často a podrobně v mediích sledovat případ onemocnění syna premiéra Andreje Babiše a jeho propojení s diskutovanou kauzou Čapí hnízdo.  A jak se na celé dění díváme my?

[ Celý článek ]


272_20181213_121121.jpg

Naše pelhřimovské středisko se přestěhuje. Ale jen na čas

čtvrtek, 13. prosince 2018

Budovu pelhřimovského střediska FOKUSU Vysočina asi není třeba dlouze představovat. Krásná vilka na Humpolecké ulici už roky slouží jako zázemí pracovníků i místo k setkávání s našimi klienty. Objekt, který je ve vlastnictví města, projde v nejbližších měsících rozsáhlou rekonstrukcí, a proto se budeme muset na čas přestěhovat.

[ Celý článek ]


271_20181204_183037.jpg

Koncert denního stacionáře Bludiště

středa, 5. prosince 2018

S denním stacionářem Bludiště jsme adventní čas zahájili 4. prosince koncertem v kostele sv. Jakuba v Chotěboři. Klienti si spolu s našimi zaměstnanci pro návštěvníky připravili pásmo lidových a populárních vánočních písní.

[ Celý článek ]


270_20181127_163809.jpg

Den pro dárce počtvrté: příjemný podvečer v cukrárně

pátek, 30. listopadu 2018

Neformální setkání pro partnery a dárce FOKUSU Vysočina jsme uspořádali už počtvrté. Poprvé jsme ale zavítali do Hlinska – konkrétně do Cukrárny Čistá duše, kterou provozují Chráněné dílny Fokus Vysočina s.r.o. Našli jsme zde příjemné a útulné útočiště.

[ Celý článek ]


269_20181009_151254.jpg

FOKUS může v Hlinsku do terénu novým autem. Na jeho koupi se podílela řada dárců

úterý, 20. listopadu 2018

Hlavní náplní neziskové organizace FOKUS Vysočina, z.ú. je pomoc lidem s duševním onemocněním v jejich přirozeném prostředí. Společnost má své středisko také v Hlinsku, a aby vše fungovalo jak má, je třeba mít také odpovídající vozové vybavení. To v poslední době nebylo na ideální úrovni, ale nyní už sociální pracovníci mohou za svými klienty novým automobilem.

[ Celý článek ]

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

 

facebook
 

 

 

Naši dárci

Přihlášení k odebírání newsletteru

Jméno
Příjmení
E-mail

© 2019 FOKUS Vysočina Administrace

Web: Crespo | Design: TNK