Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty v roce 2024

Projekty v roce 2024Podporou ekomobility k vyšší dostupnosti služeb

CS Financováno Evropskou unií_POS_POS.jpg NPO_logo-colour-blue.png MPSV_graficka_znacka_barva.jpg

Název projektu: Podporou elektomobility k vyšší dostupnosti služeb

Popis projektu: Projekt se prostřednictvím nákupu 5 vozů PHEV snaží obnovit a rozšířit vozový park 4 terénních služeb zaměřených na podporu lidí s duševním onemocněním v okresech Pelhřimov a Havlíčkův Brod. 

Cíl projektu: Cílem projektu je rozšíření dosahu a zpřístupnění služeb organizace v okresech Havlíčkův Brod a Pelhřimov, a to prostřednictvím nákupu 5 osobních vozů.

Výsledek projektu: Pořízení 5 vozů PHEV.

Projekt "Podporou elektromobility k vyšší dostupnosti služeb" je financován z Evropskou unií.


Elektromobil - posílení terénní služby pro osoby s duševním onemocněním

EU + MMR.png

Název projektu: Elektromobil - posílení terénní služby pro osoby s duševním onemocněním

Popis projektu: Komunitní tým navštěvuje své klienty zejména v jejich přirozeném prostředí, tj. v terénu, nejčastěji v regionu Hlinecka. Za účelem zkvalitnění materiálně technické základny stávajícího vozového parku sociální služby pro práci s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním má v plánu pořídit vůz na alternativní palivo (elektro).

Cíl projektu: Cílem je zkvalitnění materiálně technické základny stávajících služeb sociální rehabilitace pro osoby se zkušeností s duševním onemocněním v regionu Hlinecko. Pořízením nového automobilu na elektropohon se snažíme také o ohleduplnost k přírodě, o úsporu energie a také o snížení ekonomických nákladů.

Výsledek projektu: Pořízení 1 elektromobilu do služeb Komunitní tým - sociální rehabilitace Hlinsko.

Projekt "Elektromobil - posílení terénní služby pro osoby s duševním onemocněním" je financován Evropskou unií.


Multidisciplinární tým - podpora dětských a mladistvých psychiatrických pacientů

nadace ČEZ.png

Díky podpoře Nadace ČEZ jsme v rámci projektu Multidisciplinární tým - podpora dětských a mladistvých psychiatrických pacientů mohli financovat od prosince do dubna mzdy čtyř pracovníků nově vzniklého Terénního týmu pro děti Vysočina, kterým jsme reagovali na neutuchající situaci s duševním zdravím dětí a mladistvých. Ze zkušenosti týmů FOKUSu Vysočina a hlavně z informací od odborné (pediatři, sociální i zdravotní služby a školy) a laické veřejnosti totiž vyplývá, že se v posledních letech zvýšil počet dětí a mladistvých, kteří se necítí dobře nebo se u nich objevují příznaky možného duševního onemocnění. Potvrzují to i odborné průzkumy od Národního ústavu duševního zdraví a organizace Nevypusť duši.

Terénní tým pro děti Vysočina poskytuje odbornou péči dětem ohroženým vznikem duševního onemocnění i těm, které již s nemocí mají vlastní zkušenost. Tým se setkává s dítětem a jeho rodinou například doma, ve škole nebo kdekoliv, kde se dítě cítí dobře. S dětmi, které jsou hospitalizovány v psychiatrické nemocnici, se setkáváme už během hospitalizace. Podporujeme také všechny zúčastněné kolem dítěte a provazujeme je s návaznými službami podle potřeb dítěte a rodiny tak, aby podpora byla ucelená. Stejně tak mapujeme a vzájemně propojujeme prostředí odborníků, služeb a institucí, které se pohybují v oblasti péče a podpory dětí a mladistvých.

V týmu pracují dvě sociální pracovnice, pedagožka, zdravotní sestra a terapeutka, která je v týmu od května. Více informací ZDE.


Tesco podpořilo denní stacionář

logo_tesco.jpg            nros_cmyk_logo.jpg

I letos jsme se zapojili do grantového programu společnosti Tesco – Vy rozhodujete, my pomáháme, který realizuje ve spolupráci s organizací NROS. Chotěbořské Bludiště se ziskem necelých tří tisíc hlasů ve svém regionu zvítězilo
a získalo tak 45 tisíc korun na projekt "Příroda na dotek".

Nejprve jsme prošli prvním kolem a spolu s dalšími dvěma projekty jsme se dostali do úzkého hlasování přímo na prodejně Tesco v Chotěboři. To probíhalo od 15. ledna do 12. února. Projekt „S Bludištěm do přírody“ pomůže lidem
s mentálním a kombinovaným postižením rozvíjet smyslové vnímání.

Bludiště se díky grantu může těšit na rozvoj zahradní terapie pro klienty denního stacionáře, kde chceme pořídit vyvýšené záhony a vytvořit z nich tématické zóny - ovoce, zelenina, okrasné květiny a keře, byliny.

IMG_7529.JPG IMG_7553.JPG


Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, individuální projekt VII pro rok 2024

Spolufinancováno EU. Kraj Vysočina

Registrační číslo projektu: CZ.03.02.01/00/22_003/0000148

Doba realizace projektu: 1. 1. 2024 - 31. 12. 2024

FOKUS Vysočina, z.ú. v rámci projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina, individuální projekt VII poskytuje tyto sociální služby: 

  • Komunitní tým - sociální rehabilitace Havlíčkův Brod
  • Komunitní tým - sociální rehabilitace Pelhřimov
  • Tým podpory v zaměstnávání Vysočina
  • Sociální terapeutická dílna Bludiště
  • Osobní asistence Bludiště

Tento projekt je spolufinancování Evropskou unií a Krajem Vysočina.