Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty v roce 2015

Projekty v roce 2015Zdravotní sestra z ordinace do terénu - projekt na rozšíření terénních služeb pro duševně nemocné v havlíčkobrodském středisku nově i o zdravotnické podpořila firma Hartmann - Rico. Díky jejímu příspěvku jsme mohli zakoupit potřebné vybavení pro zdravotní sestru.

Lesní četa i do města - Záměrem bylo zrekonstruovat a přizpůsobit nové prostory pro chráněnou dílnu Lesní četa a vytvořit i nová chráněná pracovní místa. Cílem bylo zajistit sociální zařízení opravit elektroinstalaci v objektu, který vlastní Fokus Vysočina. Projekt podpořil Nadační fond pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením v grantové výzvě Srdcerváči.

Vyfoť mi vzpomínky - Projekt dobrovolnického centra v Hlinsku podpořený Nadací Agrofert měl navázat vzájemný dialog mezi mladými lidmi a seniory. Cílem bylo aktivně zapojit seniory tím, že předají mladým lidem své vzpomínky na určitá místa a umožnit dobrovolníkům nové vnímání místních lokalit prostřednictvím příběhu seniora. Tyto vzpomínky pak zachytili dobrovolníci na fotografiích. Projekt měl vzbudit i zájem rodin účastníků, ostatních obyvatelů domova seniorů a místní komunity k vytváření vzájemných dlouhodobých vztahů za pomoci vzniklého alba a uspořádané výstavy fotografií.

Rekonstrukce Domu sociálních služeb - Projekt byl v roce 2015 završen třetí etapou oprav. Hlavním cílem bylo opravit část domu, kde sídlí Fokus Vysočina tak, aby jej mohl využívat tým pracovníků služby sociální rehabilitace a pracovat zde s lidmi s duševním onemocněním.

Účast na Central and Eastern European Fundraising Conference (CEEFC) - Díky podpoře Nadace se mohl jeden z našich pracovníků zúčastnit třídenní konference v Bratislavě a čerpat zkušenosti od profesionálů ve fundraisingu. Víme nyní, jak efektivněji rozvíjet náš fundraising od soukromých a firemních dárců a vícezdrojové financování FOKUSu.

Odpočinek bez bariér - Cílem projektu bylo vybudovat novou relaxační místnost k odpočinku i cvičení pro klienty chotěbéřského denního stacionáře Bludiště, který poskytuje služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Díky grantu Nadace České spořitelny jsme provedli především bezbariérové úpravy pro tři tělesně postižené uživatele. Nadace zdraví pro Moravu a Konto Bariéry přispěli v rámci projektu na pořízení relaxačního křesla do nové místnosti.

Investice do rozvoje, aneb vzdělávání pro zaměstnance - Projekt byl zaměřen na vzdělávání ve FOKUSu Vysočina, podpořila jej firma KPMG. Díky daru ve výši 20 tisíc korun absolvovalo několik našich sociálních pracovníků odborně zaměřené kurzy na práci s našimi klienty. Projekt tak přispěl ke zvýšení kvality služeb FOKUSu.

Poradenství pro Chráněné dílny Fokus Vysočina - Od ČSOB jsme v rámci programu Stabilizace sociálních podniků získali konzultace odborníků v hodnotě 40 tisíc korun. Za pomoci zkušených odborníků z organizace P3 - People, planet, profit jsme provedli úpravy našeho webu a převlékli jej do nového kabátu, který dnes vidíte!

Individuální projekt Pardubického kraje na sociální služby III FOKUS Vysočina byl realizátorem veřejné zakázky na poskytování sociální služby – sociální rehabilitace pro osoby s duševním onemocněním v Pardubickém kraji.

Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina – individuální projekt III FOKUS Vysočina poskytoval v rámci projektu sociální služby duševně nemocným v podobě sociální rehabilitace ve svých střediscích v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Chotěboři.

Služby sociální rehabilitace umožňují lidem s duševní nemocí zůstat v přirozeném prostředí a rozvíjet jejich schopnosti v oblasti mezilidské komunikace, navazování sociálních vztahů, péči o vlastní osobu, prosazování oprávněných zájmů, pracovních kompetencí a smysluplné trávení volného času.

Logo Evropská sociální fond v ČR, Operační program lidské zdroje a zaměstnanost, Podporujeme Vaši budoucnost

Komunitní chráněné bydlení pro duševně nemocné Projekt byl realizován ve spolupráci s městem Havlíčkův Brodkteré zajistilo v roce 2013 potřebnou celkovou stavební rekonstrukci objektu v rámci grantové podpory ROP JV. Podpořili nás také jednotlivci prostředním veřejné sbírky a věcné sbírky na webu www.daryprofokus.cz. Kromě toho nám příspěvky na vybavení bytů poskytly nadace Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, Nadace Bona a společnosti Hartmann - Rico a Bosch Diesel Jihlava. Část vybavení jsme také zakoupili za peníze získané v projektu Era pomáhá regionům.

Sběr tonerů pro chotěbořské Bludiště pro mentálně hendikepované - Bludiště bylo vybráno jako jedno z deseti zařízení, pro které mohly firmy i jednotlivci sbírat tonery. Sběr organizoval spolek Aktipo ve spolupráci s firmou KMP Bürotechnik. Výtěžek z renovovaných tonerů ve výši 16 386 korun posloužil na rekonstrukci a vybavení relaxační místnosti pro chotěbořské klienty.

Paralelní životy - Cílem projektu bylo pokračování dialogu mezi komunitou lidí s psychickým onemocněním, odbornou a laickou veřejností. PARALELNÍ ŽIVOTY poukazovaly na fakt, že problém sociálního vyloučení této skupiny občanů je problémem nás všech.