Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty v roce 2016

Projekty v roce 2016Komunitní tým do terénu - Cílem projektu bylo rozšíření vozového parku FOKUSu Vysočina ve středisku Pelhřimov, a to za účelem zvýšení efektivity poskytování terénní formy sociální služby Sociální rehabilitace pro klienty s duševním onemocněním. Projekt podpořil Kraj Vysočina z Fondu Vysočiny.

Dostupnější terapie v Bludišti - Záměrem projektu bylo zajistit pro klienty Denního stacionáře možnost fyzioterapie a cannisterapie přímo v chotěbořském středisku FOKUSu Vysočina. Díky příspěvku Kraje Vysočina v rámci programu na Celoroční sportovní a volnočasové aktivity pro handicapované 2016 byla tato terapie pro naše klienty po dobu projektu dostupnější.

Chráněná dílna Cukrárna Ludmilka - V rámci Chráněných dílen FOKUS Vysočina vznikla ve středisku Hlinsko Cukrárna Ludmilka se sedmi chráněnými pracovními místy pro osoby se zdravotním hendikepem a dlouhodobě nezaměstnané. Cílem bylo podpořit především jejich samostatnost a sebedůvěru. Projekt podpořila Nadace ČEZ, a také již dvakrát Pardubický kraj ze svého grantového programu na podporu sociálního podnikání.

Nový kabát pro vzdělávání - Projekt na rekonstrukci místnosti na středisku v Pelhřimově podpořil nadační fond Avast. Díky jeho podpoře mají nyní na středisku novou výukovou místnost pro klienty, která však může například sloužit i jako místo pro jejich setkávání s rodinnými příslušníky. Dále místnost slouží pro setkávání a vzdělávání dobrovolníků pelhřimovského Dobrovolnického centra FOKUSu Vysočina.

Kurz CARe: zotavení pro duševně nemocné - V rámci Zaměstnaneckého grantu společnosti KPMG dostali sociální pracovníci FOKUS Vysočina, z.ú. možnost vzdělávat se prostřednictvím kurzů v oblasti metody CARe. Jde o speciální metodu práce s duševně nemocnými, která se snaží především o jejich zotavení (recovery) a následné bezproblémové začlenění do společnosti a běžného života.Celý koncept je postaven na spolupráci sociálních pracovníků, zdravotních sester, peer konzultantů a psychiatra. Za podporu společnosti KPMG jsme velmi vděční a děkujeme.