Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty v roce 2017

Projekty v roce 2017Zelený kout pro Bludiště - Se zřízením nové služby Zahradní terapie v denním stacionáři Bludiště v Chotěboři pomohla Nadace České spořitelny. Z grantu byly nakoupeny mobilní zahrádky pro specifické potřeby našich klientů. Prostřednictvím grantu se také vzdělali dva pracovníci stacionáře v technice Zahradní terapie. Nová forma činnosti umožňuje klientům práci na svých fyzických i duševních schopnostech a velmi je baví. 

Zahrada zotavení - zákoutí pro duši - Díky podpoře Fondu Kraje Vysočina vznikla v sídle FOKUSU v Havlíčkově Brodě nová terapeutická zahrada, která slouží od léta několika cílovým skupinám: klientům služby chráněné bydlení a sociální rehabilitace, dále dobrovolníkům, zaměstnancům FOKUSu Vysočina i Chráněných dílen Fokus Vysočina, kteří v sídle pracují. Klienti zde provozují celou řadu rehabilitačních i volnočasových aktivit. Nespornou výhodou je rovněž nová vizuální podoba místa. 

Být lépe vidět - Díky podpoře nadačního fondu Avast a jeho zaměstnaneckého grantu jsme mohli v minulém roce pořídit nové prezentační vybavení, které nám umožňuje lépe prezentovat naši činnost veřejnosti. Poprvé bylo toho vybavení využito na festivalech v rámci Týdnů duševního zdraví. 

FOKUS Vysočina do terénu - Díky podpoře Fondu Kraje Vysočina bylo do havlíčkobrodského střediska pořízeno nové auto. Počet aut přestával stačit velkému podílu sociálních služeb poskytovaných terénu. Nyní může komunitní tým - sociální rehabilitace fungovat jako aktivní podpora v terénu přímo u klientů, tam kde oni pomoc nejvíce potřebují. 

S handicapem na školní zahradu - Díky podpoře Nadace ČEZ mohl FOKUS Vysočina rozšířit sociální službu Sociálně terapeutická dílna v Chotěboři: zrekonstruovat nově pronajaté prostory a nakoupit vybavení pro klienty i pracovníky STD. Vzniků zároveň nová forma denní terapie pro klienty - Zahradní terapie. Při ní si klienti mohou nacvičit celou řadu dovedností v podobě práce na zahradě, které se jim budou hodit i v dalších běžných činnostech. Práce na zahradě a její rozšiřování pokračuje nadále i po ukončení projektu.