úterý, 19. září 2023

„Místnost na půli cesty“ je projekt, který pomáhá osobám s duševním onemocněním s návratem do běžného života, a proto jsme chtěli místnost zútulnit, aby se v ní cítili bezpečně. To se díky podpoře 105 000 korun od Nadace ČEZ podařilo.

„Na začátku projektu proběhly drobné opravy zdí, jako je škrábání staré omítky, štukování a malba. Poté mohlo dojít k samotnému dokupování nábytku a úpravě celé místnosti,“ přiblížila průběh vedoucí havlíčkobrodského střediska Šárka Bernardová.

V „Místnosti na půli cesty“ probíhají denní programy, které navštěvují nejen pacienti z psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod, ale i klienti naší organizace. „Tímto prostorem a aktivitami pomůžeme mnoha lidem pracovat se svými potřebami a na sobě samých, aby docházelo k rychlejšímu návratu do běžné komunity, což je cílem psychiatrické reformy. Podporujeme individuální práci s každým z klientů na základě jeho potřeb. Dbali jsme na to, aby se klienti cítili co možná nejlépe, bezpečně a zároveň, aby mohli využívat svůj potenciál,“ řekla Šárka Bernardová.

Za pomoci Nadace ČEZ jsme mohli zrekonstruovat „Místnost na půli cesty“

669_mistnost_na_puli_cesty_3.jpg
670_mistnost_na_puli_cesty.jpg

Klikni na mapku a najdi nejbližší pomoc

Třebíč Jihlava Žďár n/S Pelhřimov Havlíčkův Brod Hlinsko

facebook
 

 

© 2023 FOKUS Vysočina | Administrace | Cookies

Web: Crespo | Design: TNK